imaginemath
imaginemath imaginemath
  • 01-06-2018
  • Mathematics
contestada

Does anyone know this math problem?

Does anyone know this math problem class=

Respuesta :

meowzerpurrpurr
meowzerpurrpurr meowzerpurrpurr
  • 01-06-2018
If you were to buy a two day ticket for $68 every 3 weeks for all four seasons then you would spend $1156 overall. By buying a gold pass for $120 for all four seasons you would save $1036. For sure get the Gold Pass no questions asked.
Answer Link

Otras preguntas

If 3.0g of H20 actually forms what is the percentage yield
Something that causes stress is known as a(n) _______.   A. activator   B. trigger   C. stressor   D. distressor
The legs of a right triangle measure 9 inches and 12 inches. What is the length of the hypotenuse of this triangle?
At the beginning of the film, Mulan was reciting a litany of what a good daughter should be: "quiet, demure, graceful, polite, delicate, refined, poised and pun
The length of a rectangle is represented by (6x − 2), and the width is represented by (x − 1). Which expression best represents the area of the rectangle?
Find the product. y^4 · y^6
20% of what number is 7
As current flows through a series circuit, it is diminished by the work it performs in the resistance(s). TRUE or FALSE
Algae at the beginning of a food chain would be considered?
The political atmosphere at the New Year’s Day tournament can best be described as— a. unsettled c. cooperative b. resigned d. treacherous