jake4445 jake4445
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

a pet store sold 245 cans of cat food last weekend for a total of $90.65. what was the price per can?

Respuesta :

takabaka526
takabaka526 takabaka526
  • 02-07-2018
37 cents per can. ($0.37/can)
Answer Link
annaclaire22 annaclaire22
  • 02-07-2018
2.70 per can because when you work out the math you get that
Answer Link

Otras preguntas

when a .... cause an object to move through a ...., the .... on the object​
Which of the following best describes a hybrid? A. An offspring produced by parents with different traits. B. An offspring produced by parents with the same tra
BC has endpoints B(5,9) and C(-4,-3). Find the coordinates of the midpoint of BC. I need help !!
Be Precise What is the difference between a terminating decimal and a repeating decimal?
plz help me on this
How can we do our homework faster without dirty handwriting​
aluminum hydroxide molecular weight step by ste​
150 students in hostel have food enough for 45 days. After 10 days , 25 students leave the hostel. How much larger will the food last?​
if you are asked to analyze an issue for an essay assignment, what should you do. ​
at old oak farm, there are chicken and horses. there are 120 legs and 48 heads altogether. how many horses and how many chickens are there?