garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

You need to train your staff on new procedures for using the company's wiki. You have decided to use presentation software to create and deliver the training. W
(Plz answer :D) In Elegy Written in a Country Courtyard, Thomas Gray speculates that many a person's potential has likely been thwarted by penury, or extremeA.
PLEASEEEEE HELP! Explain your answer. I will mark brainlyest! Thank you SO MUCH!
Alice earned $622.50 in interest on her savings in the bank. Before interest, the account had $12,450. What is the approximate percent she earned in interest? A
Which of the following is the value of the expression 2x^2+1 when x = -2?
What is the statistical approach to averaging algorithm?
a and b are independent events. p(a) = 0.50 and p(b) = 0.20 what is p(a and b)
I need help with this answer i have been stuck
Part 2—Express Your Ideas Prompt In the video Un Día en la Vida: Ciudad de México, you learned about current-day Ciudad de México and Ciudad de México of the pa
Summarize the main points in the article “Understanding Civil War Legacy.” Your response should include information about the political, economic and technologi