jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

plz help me with math
Why Douglass does not wish to celebrate the 4th of July? Write 3-5 sentences
Research project:Risky behaviour amongst today's youth​
In what way do Civil War Amendments bring the US close to the realization of the ideas in the Declaration of Independence?
0.21 es mayor o menor que 0.210
plz help to solve it​
B Given right triangle ABC, what is the value of tan(A)? 05 13 26 24 o 12 13 O 12 A 10 С 13 12
Write a letter to the editor of kidnapped of school children in your locality.​
Bob has 32 chickens on his farm. On average each chicken lays 11 eggs
If you divide a force measured in newtons (1 new- ton = 1 kg•m/s?) by a speed expressed in meters per second, in what units will the answer be expressed?