brianogle4975 brianogle4975
  • 03-11-2018
  • Mathematics
contestada

Hey i need help with this. 8 pencils cost $3.44. What is the unit rate for 1 pencil

Respuesta :

ranamossa400 ranamossa400
  • 03-11-2018

1 pencil / .40 cents

i easily just did 3.44 divided by 8

Answer Link

Otras preguntas

Study the equations: f(x)=11x-5 g(x)=-2x-4 What is h(x) = f(x) g(x)
A 40 inch board is to be cut into three pieces so that the second price is 4times as long as the first piece and the third piece is 5 times as long as the first
yes haha yes what no oh yeah no nevermind wait yes
What’s the correct answer answer asap for brainlist
the answer is 20/13 you can simplify the answer.
Location B is which place? Canaan Egypt Syrian Desert Mediterranean Sea
Answer number 5 a,b,c,d,e pls thanks
2/3m^5 - 5/7m^5n^8 I need an explanation of this problem.
Any gîrls here interested in zööm
1/10 + -9/10 = what in fraction form