jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

Commercial banks can borrow reserves directly from the fed at the
Who tried to determine the reasons for the 1967 riots?
(PLZ HELP ASAP!!!!!!) The quote below, from “Jazz Fantasia” by Carl Sanburg, is an example of which type of sound device? “Drum on your drums, batter on your ba
All rectangles are parallelogram. Are all parallelogram rectangles? Explain
How do I solve this ( step by step) for n?
Quinoa is an excellent source of which of the following? Fiber Protein Calcium Vitamin C
What was a direct result of the president committee on civil rights finding?
Which defense mechanism involves using an excuse that is likely to be more acceptable instead of the real reason?
Should the us get rid of the electoral college?
what is the sum of measurements of the interior angles of a 12-gon?​