gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

What are the qualifications to apply for scholarship? How is it awarded? Give your response in at least three sentences.
Which statement is an example of a claim of policy? A. Animal testing helps cure diseases. B. Animal testing is immoral and wrong. C. Animal testing should be i
3 TIMES BLANK EQUALS 25.2 what does blank equal
Which chemical reaction involves the production of a gas? 2Li(s) + F2(g) mc012-1.jpg 2LiF(s) Zn(s) + 2HCl(aq) mc012-2.jpg H2(g) + ZnCl2(aq) HNO3(l) + H2O(l) mc0
Bach's "Little Fugue in G Minor" was written for A. violin and basso continuo. B. organ. C. choir. D. harpsichord.
How do I Determine the quantity of work done when a crane lifts a 100-N block from 2 m above the ground to 6m above the ground
What is the name of the country that gained its independence in 2011 from a country to its north?
Rewrite the second sentence by replacing the underlined word with the correct possessive adjective and noun. Tú tienes una hermana, Eva. Eva toca la guitarra
A key element of the Fourth Amendment is that searches and seizures must be serious. merciful. practical. reasonable.
in 1999, Florida addressed school readiness more comprehensively by passing the ___