moniquekissable moniquekissable
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

Ms hall buys 8 plants for his garden each plant cost $5 the next day he buys a rose bush thst also cost $5 how much more do the 8 plants cost than rose bush

Respuesta :

ellisemma03 ellisemma03
  • 01-05-2019

They cost $35 more than the rose bush.

Answer Link

Otras preguntas

True or false: though u.s. naval forces suffered several early setbacks at the hands of the japanese in the pacific, their counterparts fighting in the atlantic
Which of the following sentences would most likely come LAST in a paragraph? A. One day Samantha decided to go shopping. B. All in all, Samantha spent ove
Solve for x: 4/5 x + 4/3 =2x X= ?
Which unit is used for measuring atomic mass? A. atomic mole B. grams/mole C. grams D. atomic mass unit E. atomic mass weight
For many years, general electric had a corporate strategy of being among the top three firms in any market in which it operated; if it could not achieve a top-t
How would an abolitionist have felt about the Fugitive slave act? Why?
Which statement does NOT correctly describe our sun? A. Our sun is an average sized star B. Our sun is a very old star C. Our sun has an average brightness D. O
Which sentence is properly punctuated?
A news report says that 27% of high school students pack their lunch. Your high school has 600 students. How many students in your high school would you expect
through (2, 2), y-intercept 10 a. y = x + 10 c. y = -4x + 10 b. y = 4x + 10 d. y = x - 40