thayley thayley
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Pedro bought four packs of pencils for $19.96 how much did each pack cost

Respuesta :

zee5999 zee5999
  • 03-05-2019

Each pack would cost $4.99

Answer Link

Otras preguntas

Betty says that 90% of 180 days in 200 days. Is her answer reasonable
Review the following source type and the citation. Then, select what's missing from the citation. Source Type: Book Bearden, Kim. Crash Course: The Life Lesson
Graph the functions on the same coordinate plane. f(x)=x^2+6x+8 g(x)=−x^2+4 What are the solutions to the equation f(x)=g(x)? select each correct answer
can you graph a line if it’s slope is undefined
Annette developed a persistent cough about a week ago. Today, she is in the emergency room because she is having trouble breathing. A healthcare professional ta
The minimum monthly payment for anita's credit card is 2% of her balance or $10, whichever is higher. if anita's balance at the end of her last billing cycle wa
what is an example of an environmental factor that influences our phenotype
which table represent a linear function
Suppose 17% of the listeners of a radio station listen to it while they work. What is the approximate standard deviation of the proportion for the samples of si
A plan for a house includes rectangular room with an area of 60 square meters and a perimeter of 32 meters. What are the length and width of the room?