Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

what battle in the civil war was known as the bloodiest war ?
HURRY! please help me out! m c 8 ___ 10 ___ 12 ___ Gracie's art box has 5 less crayons, c, than three times the number of marker
Wavelength,Frequency,and energy are related.What happens to a wave as it’s wavelength gets shorter?
Coral reefs support more species per unit area than any other marine environment on earth. What is one way coral reefs are important to the health of the biosph
There are 180 white lockers in a school. There are 3 white lockers for every 5 blue lockers blue. How many lovkers sre there im tje school
Gerard is currently working as an entry-level customer support technician, but he would like to someday become a software developer. What is the best first ste
Name three different units of energy used to measure heat and describe what type of situations each is usually used.
Why doesn't Jean's father give money to beggars? series of 4 radio buttons He is poor himself. He fears he might catch a disease from them. If he gave to one, t
help.......................................................................
how can we stop U.S. Military drone strikes from hurting innocent people