citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

compare and contrast the pairs of quadrilaterals based upon properties of sides and angles 1.parallelograms and rectangles sides: angles: relationship: 2.parall
Urgent 25 points!! As part of an environmental science project, Jason tested the pH of the freshwater stream near his house. He obtained a pH reading (using a u
What are some negative effects that drug abuse can have on a community?
Which of the following is a polynomial function in standard form with zeros at -8, -1, and 3?
identify the theme or themes exemplified by the sharp quills of a porcupine​
1. How do heroes resolve conflicts in Beowulf?The seek counselingThey get even or take revengeThey sue each other in courtThey get a mediator2. The following is
How many 4-digit numbers are neither multiples of 2 nor multiples of 5?
What’s the perpendicular slope of -3/2
a ferris wheel has 15 seat buckets . What is the angle measurement between each bucket?​
Which of the following are two reasons why the outer planets are comprised of more gas than the inner planets? They are smaller and located farther away from s