TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

It takes 1 h 5 min for Bob to travel from home to his office. If he wants to reach the office by 8.30 a.m. what time should he leave his house?
List the government actions taken to decrease radical movements
Find the Y equation of the line
Why should barbecues and cars never be operated in enclosed places?
I need c only please answer it
The Function approximate the velocity (in feet per second) of an object dropped from a height of x feet right before it hits the ground on Earth and on Mars. Ea
PLZ help expressions
If an item cost $41.04, including an 8% sales tax, what was the cost of the item before taxes? *
4. Why are stomata important to a plant?
How do we define the roles of women and men ?