Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2019
  • Mathematics
contestada

melaine purchased some packages of pencils for $1.60. If each package cost $0.80, how many package did melanie purchase?

Respuesta :

bigbowgirl9
bigbowgirl9 bigbowgirl9
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

8×2=16 all u do now is add a decimal between 1 and 6

so 1.60$

Answer Link
max6701321 max6701321
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

1.60 can be divided over .80 2 times meaning there are 2 sets of .80 in 1.60

Answer Link

Otras preguntas

Do you think homeostasis is necessary at the level of a single cell ?
Do you think the heart muscle has the same structure as the arm muscle
. Which one of the following numbers is a multiple of 8?
________ refers to the visual, audible, or written packages used to present the news.
A rectangle has a side lenghts of 5 centimeters and 3 centimeters. If the side lenghts are doubled, will the area also double?
The Joint Information System is
James II was restored to the throne in 1660. a. True b. False
What is the main purpose of the Los Topos organization? a) to give time to help people b) to provide donations to help in a natural disaster c) to train to help
what's the nearest tenth of 6.40
Log x+log7=log 42 solve please