iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Damion recently did an update to his computer and added a new video card. After the update, Damion decided that he would like to play his favorite game. While h
EM radiation of an unknown wavelength falls at a normal incidence upon a piece of photoemissive material with a work function of 2.80eV. The max kinetic energy
. What are the typical parts of a Change Request Document?
Two forces are acting on an object. The first force has magnitude F1=33.4 N and is pointing at an angle of θ1=23.8 clockwise from the positive y axis. The secon
5.Examine the south polar region. What is a typical day like there on june 21?
Find the equation of the line with slope 5 and passing through (1,2)
Jay, 7. What does this final comment reveal about Sekhar? Does he regret the pact he made?
Which words from the poem best tell how Brueghel treats the fall of Icarus? A. Insignificant, unnoticed B. Spring, splash C. Pageantry, tingling D.
What is the relationship of the volume of the cube to its edge length?Side note :I'll be putting a couple more questions.(Should I add more points?)​
5/3x + 1/3x = 21 2/3 + 7/3x