sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

hey guys can you help me with this question love
Find the areas of the trapezoids.
& Sodium chloride, sugar, starch, and sand are added to water separately in different beakers and the mixtures are stirred well. A suspension will be formed
A car travels a distance of 200 miles in 3.5 hours in a given trip. What is the average speed of the car in that trip? Write the data given, equation, substitu
Help please asap aaaaaaaaaaaaaaaaaa
Which of these is a correct expansion of (4x-2)(2x² + 3)? OA. 4x 2x2 + (-2) 2x²+2x².3+(-2) 3 OB. 4x 2x² + 4x 3+2·2x²+2.3 OC. 4x 2x² + 4x 3+ (-2) 2x² + (-2) 3 HE
svp aider moi J'aimerais avoir un résumé sur le Cid
Which statements describe the relationship between the area and the biodiversity of an ecosystem? Check all that apply.
Use this tax table to find how much tax you need to pay on a taxable income of $40,000. If taxable But not The tax is: income is over-- over- $0 $7,825 10 perce
Please help me with this PROBABILITY question! I'm really stuck and would really appreciate your help. Please don't post nonsense answers and I'd love it if you