xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

What is the fractional equivalent of 0.2323
Which quadrilaterals have diagonals that are perpendicular? a.kite, rhombus, and square b.trapezoid, rhombus, and square c.kite, trapezoid, and paralle
What is the answer to this????
It's a good idea to remove meat and fish from the grill before it has finished cooking because A. the fish will fall apart if it's fully cooked on the grill
how was Ghana, under the rule of Kwame nkrumah, able to quickly build factories in roads?
can anybody help me with this
Dr. a frequently emphasizes the importance of earning good grades. almost every day in class, he says that if students don't get good grades, they won't be acce
What type of tone would you use when presenting for a business audience
If a < b, and c is negative, then a/c > b/c and ____ A. -ac > bc B. ac <_ bc C. AC < BC D. ac > bc
PLEASE HELP ASAP IM USING THE LAST OF MY POINTS Maya wants to purchase a yearly membership to an indoor skateboard park. She'll also need to pay a set fee each