issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

What is the most important function of nucleic acids
Twelve friends came to Guy’s birthday party. He received seven gifts and a total of $95 in cash for his birthday. He buys an airplane model kit for $9, and he w
Which sentence contains a misplaced modifier?  A.With loud shouts and screams, the Morenos felt the arena vibrate.  B.Soon, a loud buzzer sounded, and the playe
How do you figure out the ratio stars to squares when there are 11 squares 5 stars and two circles in the data?
What is 24÷689= show work
The Nile begins as two separate rivers, the ___________ flowing from eastern Africa and the __________ from central Africa?
NED WEIGHS 1 1/2 TIMES AS MUCH AS JILL AND TOM WEIGHS 15 KILOGRAMS MORE THAN JILL IF THEIR COMBINED WEIGHT IS 190 KILOGRAMS HOW MUCH DOES EACH PERSON weigh?
Which organic molecule is responsible for the insulation of internal organs against shock?
The three stages in the development of a full tropical cyclone are formative, mature, and
this is science they just dont have the subject buy anyways describe interactions you have with the environment that you depend on to meet your basic needs   ho