chris609024 chris609024
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

(17) You and your family go to Applebees for lunch. The total cost for your food is $38,20
and $3,25 for tax.

Respuesta :

shorttyluna1 shorttyluna1
  • 03-03-2020

Answer:

What are you asking for?

Answer Link

Otras preguntas

Why was the US constitution important to the creation of the Texas constitution?
What is the unit rate
Please help me on #30 and explain thank you
How does carbon dioxide diffuse through the blood
Use the correct verb form in the sentence. Nosotros _______________ un buen comprador después de que pongamos un anuncio en línea. A. encontraremos B. encon
Which expression is NOT equivalent to 5x ? 3x+2x 3x+2 7x+5−2x−5 (7x+5)−(2x+5)
Toby, a toy store buyer, ordered 2 gross rubber spiders, 60 teddy bears, and 5 dozen video games. The spiders cost 7 cents each, the bears cost 59.76 dollars pe
use the pythagorean theorem to find the distance between the points (4,3) and (-4,-3)
Convert into slope-intercept form x+y=6
Consumers sell goods or services for a profit. True False