desherylhill desherylhill
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 12 ounce package

Respuesta :

alexandrias1214 alexandrias1214
  • 03-03-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

To find unit price you have to have a price to divide the unit by thats not included in the information for the package.

Answer Link
hunterbonter87
hunterbonter87 hunterbonter87
  • 03-03-2020

Answer:

16

Step-by-step explanation:

166msksodudududidiejdjjdjdidid

Answer Link

Otras preguntas

David had $350. After shopping, he was left with $235. If c represents the amount he spent, write an equation to represent this situation. Then use the equation
what is the estimate of 19% of $53
write a sentence that mentions a foreign country or sport and an athlete
Simplify 6 - (-2) - 3(-5). -11 -7 19 23
Word problems with rational numbers
The "new immigrants" who immigrated to the United States after the Civil War primarily came from all of the following countries EXCEPT: A. Italy B. Poland C. Ir
When on November 11th, 1918, an armistice was signed to end World War I, the war's biggest losers were _____ because their governments ceased to exist. a. the
Which of these developments led human societies to develop farming and herding techniques during the Neolithic Revolution? A. Human populations declined greatly
order from greatest to least 37/10 3 2/5 3 1/4
Which number is 164,502,423 decreased by 100,000?