dennise23
dennise23 dennise23
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Fencing costs $13.55 per foot. Jenny buys 15.25 feet of fencing. How much did Jenny spend for fencing?

Respuesta :

olivepaternoster olivepaternoster
  • 04-03-2020
$206.6375. $13.55 x 15.25ft =$206.6375
Answer Link
majelysp8fjoc
majelysp8fjoc majelysp8fjoc
  • 04-03-2020
Jenny spent $206.63 for fencing.
Answer Link

Otras preguntas

How was the balances between the north and the south preserved in the senate
when you convert a measurement with larger units to a measurement with smaller units ,does the number of units increase or decrease?
??????????? ?????????
What’s the correct answer
During glycolysis, a six-carbon glucose is broken down into two, three-carbon pyruvate molecules. Which molecules provide the energy used to initiate glycolysis
Which of the following is the economic term that indicates that figures have been adjusted for inflammation? A: Deflated B: adjusted C: real D: nominal
.77 divided by 136.9 show the work
Why did Alexander the greats empire die?
Dominic bought a new alarm clock that was on sale for $18.75 .If this price represents a 30% discount from the original price,what is the original price to the
What is a theme of the passage? A) Junior detectives are better than real detectives. B) Following clues to solve a crime can be very difficult. C) Being