meghanbook566 meghanbook566
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

Richard bought 6 gallons of gasoline for $9.78 to the nearest cent what is the price of the gasoline per gallon

Respuesta :

ryannshuldberg ryannshuldberg
  • 01-04-2020

Answer:

$1.68

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Davidson Company has a product with a selling price per unit of $100, the unit variable cost is $60, and the total monthly fixed costs are $30,000. If the compa
How does culture impact gender roles?
Which groups was specifically targeted for aid in the programs that comprised the First or Second New Deal?
Life and death appeared to me ideal bounds, which I should first break through, and pour a torrent of light into our dark world. Explain.
M is the midpoint of PQ, with PM=x+15 and MQ=2x-5. What is the length of PQ
Apes are able to express and communicate emotion due to their highly developed _______. Olfactory senses. Brains, facial muscles, teeth, and grammatically corre
When people anticipate potential stressors and act in advance either to prevent them or to reduce their impact, it is known as
What did the Eastern Roman Empire become known as?
2. Let f: A → B and g: B C be functions. Prove or disprove each of the following: (a) If both f and g are one-to-one then go f is one-to-one. (b) If go f is one
What fruit is the commonest in the world but also very fast to eat?​