soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

that are the main ideas behind the cell theory? Check all that apply.Cells come from chemicals.Cells are the basic unit of structure and function.Cells come fro
Gio earns $15.00 per hour working at a store. Today, he spent 2.5 hours organizing shelves, 1.8 hours helping customers, and 26/5 hours doing paperwork. How muc
Hello there :) I tried solving this problem and got the answer "The value is the same as it was two years ago." However, the answer for this problem must be, "I
Think about Machiavelli’s view of power and how a prince should use it. How would your characterize Machiavelli’s point of view?
What is the area and perimeter of a polygon with angles that equal 90 and a side the equals 8
Why is a universal joint useful?
Give an example of an experiment that has 4 possible outcomes. I need help Fast please
How to change a number in scientific notation to standard notation
Lyla wants to buy a padlock. The original price is $8.30. How much will Lyla pay if she buys it during the sale?
5. Consider the polynomial function g(x) = x3 – 3x2 + 6x + 8. Divide g by x + 1.