ayannasmith12
ayannasmith12
04-04-2020
Mathematics
contestada
261 candy bars cost $87.
Respuesta :
eukalim
eukalim
04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439
04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 98+ )
Otras preguntas
Which of the following is a characteristic of formal language? a: Jargon b: Contractions c: Standard English d: Slang
If the function rule is y = x/2 + 3 and x = 8, what is the value of y?
what is an important function of the federal trade commission
When did the coal deposits of the eastern united begin to form?What were environmental conditions like at that time?
How do the cells created in meiosis compare to each other genetically??
So I really need to do this for my English Teacher and I'm not finding a lot of help... I need to write an educational proposal on how watching and analyzing Cl
Several u.s. state names come from the spanish language. name three of them.
what is an energy riched compound needed by organisms?
Reason for printing your document including all the following except
What communication strategies can you use if you are at a party and someone offered you a bottle of beer, and you refused it (not wanting to drink the alcohol)?