madelinelujano madelinelujano
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

help me out please <3

help me out please lt3 class=

Respuesta :

279844 279844
  • 04-05-2020

Answer: you could do store A is $8 per hour, and thirteen $13 per day, store B can be $3 per hour, $18 per day

I'm not too confedent but I'm still happy to help!

Answer Link

Otras preguntas

What is the unit rate of 1/2 divided by 1.25
Which word correctly completes the sentence? Do they know whether __________ going bowling or not? a. they're b. there c. their
when is the estimation of products a useful tool?
a teacher had 21 red pens. if the ratio of red pens to blue pens owned was 3:1 how many pens did she have in total
A container holds 5L of fluid. Does it hold more than or less than 500mL of fluid
Which two concepts explain how the body moves?
explain how a human offspring 47 chromosomes could be produced
Which Roman statue has influenced many modern monuments dedicated to war heroes?
An extended period of well-below-average rainfall is known as a A. draft. B. drought. C. heat wave. D. flood.
What was the main cause of the Whiskey Rebellion? A) the prohibition of alcohol B) the refusal to pay a tax on whiskey C) the inability to transport grain D