misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

15mminus​(minus5mminus4​)
Electrical rooms with equipment rated _______ amperes or more and over ______ft (1829mm) wide, and that contain overcurrent devices, switching devices, or contr
What’s the syntax to A farewell to arms
The first bookshelf in the science fiction section of a library can hold 2 comma 768 books. The bookshelf has 8 shelves. Each shelf can hold the same number of
If you create a goal with a deadline that is too far in the future, you will be more likely to ________? 1) lose motivation 2) achieve success 3) become more fo
Alarm care business charges $24 an hour plus a standard equipment fee 4 hours of work cost $126 write an equation in point slope form to describe the situation
The C/Kg or R is usually the unit measured in? a) C/Kg b) R c) Cannot be determined
The reader can infer that Sleepy Hollow is - * 1 point A dreamy B mysterious C scary D haunted
What is a comprehensive clinical vocabulary designed to encompass all terms used in health care?
Solve the inequality 5x+10y<40