vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

3(-1)(-1) - 2x-1x-2 + 4(-2)(-2)
Given f(x) = –3x – 7, what is f(–4)? A. –14 B. –1 C. 40 D. 5
What is 4 times 1008
how did the decleration of indepence impacted today's society ?
What would you have done if you had been the pilot in “The Cold Equations”? Explain your answer in three to five sentences including examples from the story.
Why do you think that certain foods give people more energy than others? Think about the role the digestive system plays in this process. Explain your reasoning
David's optometrist sold him a bottle of eyeglass cleaner containing 30 ml of glasscleaning solution. assuming there are 20 drops per milliliter, and assuming p
Which document is most efficiently created in spreadsheet software? a balance sheet a recipe a resume a short story
PLEASE SOMEONE HELP ME!!!!!!!!!!! i did lighting work for many concerts and performances, but they were very small and I really didn't have to do a lot. Which c
-6x - 29 = 5x - 7 (This is Finding the Common Denominator)