kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

Why did the spanish soldiers kill Jose Gutierrez de Lara?
Which phrase describes a solution? A. A homegeneous mixture B. A graduated substance C. A heterogeneous mixture D. A primary mixture of elements
NEED HELP! Will mark brainiest, heart, 5star, anything! Question 1 The cell cycle is a repeating series of events that include growth, DNA synthesis, and cell d
Martin Luther began the what?
based on evidence from the metamorphosis, what has Gregor been turned into?
The key to successful management of speech anxiety is
the metaphor "water's broken mirror" (line 1) suggests that from the "Carry" A. the sun is shining on the water B. the surface of the water is disturbed C. wate
Because they were a time of great prosperity in america the 1920s were known as A.the Awsome Twenties B.the Terrific Twenties C.the Roaring Twenties D.the Prof
How do you find the Greatest Common Factor of numbers?
Is primary progressive aphasia a form of dementia?