alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

in the xy-plane above, point c has coordinates (6,9). which of the follwoing is an equation of the line that contains points 0 and c?
A particle travels in a circle of radius 82 cm and with a centripetal acceleration of 4.7 m/s2. How long does the particle take to complete one revolution?
Describe a pattern in the sequence of numbers. Predict the next number. 1) 1, 2, 6, 24, ___ 2) 0, 3, 8, 15, 24, ___
How many hours are 180 minutes
graph y=3sinx and y=sin 3x on the same axes. label the graph of each function.
where did japan first expand its empire after 1930
How many hours are 180 minutes
the length L of a spring is given by L=(3/4)F + 5 where F is applied force. What force F will produce a length of 8?
Perimeter of a square with an area of 81cm2
All of the following are types of lyric poetry except; A. tankas. B. ballads. C. sonnets. D. madrigals.