steventapsoba59 steventapsoba59
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

Nina goes to the neighborhood store to buy 14 rolls of toilet paper. If she spent $20.02 in all for her purchase, how much does one roll of toilet paper cost?

Respuesta :

Pizzaunicorn48
Pizzaunicorn48 Pizzaunicorn48
  • 01-09-2020

Answer:

Each roll is $1.43.

Step-by-step explanation:

20.02 ÷ 14 = 1.43.

1.43 × 14 = 20.02.

Answer Link

Otras preguntas

can you define interest and principaldon't need a long definition just short and sweetthanks
After you have put a marketing plan in place, it is important to do what? A. Monitor the results B. Increase the price C. Reduce your advertising D. Segment the
whats the correlation between a cars value and its age
How do you Increase 28 by 7% and how
Fred did very poorly on his last arithmetic test. the tendency to make the fundamental attribution error might lead his sixth-grade teacher to conclude that fre
A line passes through point (-2, 5) and has a slope of . Points A(x, 3) and B(-2, y) lie on the line. The value of x is _____ , and the value of y is _____.
Given: y= -3x^2+8x-7 what is the solution(s)? Need help what is this?
Select all that apply. What are some of the ways organisms reproduce asexually?
Look at the green shaded part of the first map then explain how the u.s gained all that land from the border to the Pacific Ocean?
Bernice sells 135135135 sea shells by the sea shore every day. She sells each sea shell for 333 dollars. For how many days does Bernice need to sell sea shells