demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

Placing a decorative border around a picture .altogether she uses 18ft of border what could b the possible areas of the picture? Show your work ! and find at le
Each pea plant has a gene that determines seed color. One version of the gene is for green seed color, and the other version of the gene is for yellow seed colo
22=-11k help solve problem
Please Help 3p/5=12 p=?
How was the poll tax discriminatory? a. Many minorities were unable to vote. c. It created a fiscal flourish to back all candidates. b. It forced the state to p
Which religious leader who trained as a carpenter taught that the kingdom of God was one of faith? A. Jesus B. Nero C. Cicero D. Constantine
What is the main difference between organisms that share many characteristics and organisms that do not
A rectangle has a perimeter of 50 centimeters. If the width of the rectangle is 10 centimeters, what is its length? step by step on how you got answer. thank yo
Someone help! you have 44 text messages in your inbox. How many messages can your cell phone hold? (and inbox is 88% full)
what energy transformation is involved in movement of muscles