7thgradelol
7thgradelol 7thgradelol
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

please tell me an example to share about unit rate! ty :)

Respuesta :

jennadang0401
jennadang0401 jennadang0401
  • 02-10-2020
Joshua is traveling in to Europe and needs to exchange some of his money. $1 is worth .85 euros. Find how much Joshua will get with $40.
Answer Link

Otras preguntas

Which property would radon most likely have? A. It is stable. B. It is a solid. C. It is flammable. D. It is silver in color.
A vector always consists of
16/6 to mixed fraction
3 ways living creatures use carbohydrates
How did the commercial revolution spark European involvement in the african slave trade?
Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?
Samuel will arrive at the airport on the first plane after 10 A.M. Airplanes arrive every 50 minutes beginning at 6 A.M. When will Samuel's plane arrive?
A vector always consists of
Solve. Good luck! Please do not try to google this. [tex] \frac{x^2+x-2}{6x^2-3x} = \sqrt{2x} + \frac{3x^2}{2} [/tex]
A package of 5 pairs of gloves costs $29.45. What is the unit price of a pair of gloves? is it $5.89per pair?