gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

where are the lanthanides and actinides found on the periodic table
A liquid has a density of 4.0 oz/cup. Express the density of the liquid in lb/gallon.
The philosophy that viewed government as unnatural and the cause of most problems is
Four-Fifths of p added to the product of 6 and h as a expression
What is one way that humans affect animal populations?
How thermal energy flowed through the simulation
What is the value of 6x² -- 9 when x = 2?A) 3 B) 33C) 15 D) 55​
Select from the drop-down menu to correctly complete the statement. Tissues combine to form A-cells B-an organ system C-an organism D-organs
Please select the word from the list that best fits the definition Nomadic people who came from the plains north of China
what important countries could be reached by steamships after re coaling in Hawaii?