OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

Asher buys a linen suit from Miriam and gives it to his father, Moises. Moises takes the suit to Vanessa, who runs a local dry cleaner, to have the suit cleaned
hallo everyone , I want to ask you something What makes someone Vulnerable Look like they're Old? But, his original is young because, his age factorPlease, answ
Ideas for a sequel to Lamb to the Slaughter? I need to make a continuation to the story, and I was having trouble coming up with a plot.
Explain how to change 36/60 into a decimal. Then turn it into a decimal.
Who is the restaurant staff member shown in the image? O A. el camarero B. el chef C. el gerente D. el lavaplatos
Suppose `h\left(t\right)=-5t^{2}+10t+3`is an expression giving the height of a diver above the water (in meters), t seconds after the diver leaves the springboa
Need help lot of points with both
Writing and bronze tools emerged during the following period of Chinese history: The Song era. The Xia era. The Zhou era. The Shang era. The Han era.​
The young....the future in their hand
Which element could the writer include to increase Jeremy's reading comprehension?photographs of different butterfly wingsan audio file in which a recorded voic