avanagal avanagal
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Anna spent $2.75 at the school store. she bought two erasers and some pencils

Respuesta :

Tierneyjj
Tierneyjj Tierneyjj
  • 03-10-2020
is there a full question to this?
Answer Link
vsus vsus
  • 03-10-2020
The pencil was $1.25 and the two eraser were 75 cents each
Answer Link

Otras preguntas

difference between graphing cos(2x) and graphing 2cos (x)
Translate the sentence into an equation seven times the sum of a number and 5 is 4
The cost of importing five dozen china dinner sets, billed at $32 per set, and paying a duty of 40%, is
4. Do you believe that you will be able to determine what errors exist in the information that you gather? What problems do you expect to encounter in finding e
Find the value of x if 12x=34^2 - 26^2
Please give me the correct answer
Which of the following are accurate descriptions of the distribution below?
What are green skills .Write about some of the areas in which green skills contribute to the sustainable development?
PLEASE HELPP!! What change in worldview did many of those living through the Great Depression experience? A. Hopelessness and a desire to look out for oneself B
How old am I? lol haha ​