bthompsonaz
bthompsonaz bthompsonaz
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

fruit costs $4/pound; granola bars are $1 each. You have a budget of $48. You need at least 10 granola bars.

Respuesta :

fdsasssd fdsasssd
  • 02-11-2020

buy 12 gronal bars and 9 pounds of fruit to use you money

48-12=36/4=9

Answer Link

Otras preguntas

When a provider is seeking ethical problem solving consultation from a provider in another city, county or state, that provider should:?
According to jim cummins, social language (bics) takes 1-3 years while academic language (calps) is more difficult and takes 5-8 years to develop. how can teach
!!URGENT!!WILL GIVE BRAINLIEST!! GEOMETRY DILATIONS!!! PLEASE INCLUDE EXPLANATION
In what section of a property disclosure would you find information regarding existing water treatment systems?
What are the potential solutions of log4x+log4(x+6)=2
A copy machine makes 44 copies per minute how many copies does it make in four minutes and 45 seconds
A 2-week-old infant who presents with poor feeding, fatigue, dyspnea, and a murmur is diagnosed with a patent ductus arteriosus (pda). what does this condition
important! The formation of product in a reaction is based on _____. the container with the reaction contents the color of the solution collisions between the p
boiling water transfers energy to an ice cube this is an example of
Quadrilateral ABCD is similiar to quadrilateral EFGH. The lengths of the three longest sides in quadrilateral ABCD are 20 feet, 18 feet, and 14 feet long. If th