willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 39+ )
Otras preguntas
Kalina is choosing a sandwich and a drink for lunch. She can choose between turkey, ham, and vegetarian sandwiches. She chooses her drink from a selection of wa
Kira runs 3 miles in 28 minutes. at the same rate, how many miles would she run in 42 minutes
During the germinal period of prenatal development, some cells become part of the brain, some become part of the leg, and some become part of the stomach, etc.
What value is added to both sides of the equation x2 − 2x = 10 in order to solve by completing the square? A. -1 B. -2 C. 1 D. 2
Lisa’s test grades are 79, 89, and 90. There will be one more test this year. If Lisa wants her test average to be at least 88, what is the lowest grade she can
Read the following excerpt from Sandra Cisneros’s story "Mericans." “Por favor,” says the lady. “¿Un foto?” pointing to her camera. “Si.” She’s so busy taking
A promissory note Question 12 options: is a written promise to pay. is an oral promise to pay. entitles the maker to a discount. is due in 30 days.
When a red blood cell is placed in hypertonic (very concentrated) solutions of nacl?
Homosociality reflects children's tendency to prefer social interactions with
A train leaves new york at 4:00 pm. a second train leaves the same city in the same direction at 6:00 pm. the second train travels 60mph faster than the first.