C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

How did the arrival of Union reinforcements affect the outcome of the battle of Gettysburg? O The Union was able to avoid more casualties. OThe Union was able t
In how many ways can the letters in the word "STATISTICS" be arranged if the letter T must be the first letter & no vowel can be the last letter?
Which of the following statements is true? When a man reaches 40 years of age, his testosterone levels begin to increase. Menopausal women are no longer fertil
Please help with this asappppppppll
What is the average social security benefit per month.
find the range of the function y= 9x-2, where x>-2
"The trees were soldiers marching along the drive" is-- a metaphor a simile alliteration rhyme
Every seventh-grade student at Martin Middle School takes one world language class. One-tenth of the seventh-grade students take French. Eighteen seventh-grade
Personal medical records become more available and more detailed because of biotechnological research. Based on this information, which is a major concern to th
Where does blood travel when it leaves the right ventricle of the heart