kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

Which tissue type is formed by many cells joining together, which are multinucleated?
3x+2x=12x please help
Lillian is a songwriter who collects royalties on her songs whenever they are played in a commercial or a movie. Lillian will earn $30 every time one of her son
Alexis plays on her school basketball team Practice used to be right after school, but has recently been changed to 6 PM.Alexis has been experiencing acid reflu
4. What additional lenses would be most beneficial to add to your collection and why?
In triangle ABC, AU=16,BU=12 and CF=18. Find the measurements of AD and BE​
Easy Question. Will mark brainliest. Read the scenario and choose the option that answers the question. Lisa era la más joven de la familia. Based on the text,
Write and balance the following equation: Solid sulfur reacts with oxygen gas to produce sulfur trioxide gas.
I need ur help w this question I’ll mark u as brainliest
How many moles of oxygen are in 3.0 moles of C6H12O6?