jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

Write the balanced chemical equation for the following reaction. Phases are optional. Solid calcium chlorate decomposes to form solid calcium chloride and oxyge
Graph both functions to find the solution(s) to the system. {f(x)=x+1 g(x)=x2−6x−7   Use the line tool to graph the line. Use the parabola tool to graph the
One purpose of the article "Tour the Kremlin" is to create _________________. the feeling of walking around Moscow the effect of being part of the Tsar's cou
what is the radius of a circle 9 in. use 3.14 for pi​
How did the American colonies act when they found out about the Quebec act?
How do elections impact society
Find the area of each circle, both in terms of pi and to the nearest tenth. use 3.14 for pi Circle with radius 9 in.
Help with this I need help
hey i need help asap plz and thank you marking brainlest
Drag each label to the correct location on the table. Match each scenario to the law that explains it.