jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

What is the square root of 64?
Which of the following is correct? Increased education adds to the stock of human capital, not unlike building factories adds to the stock of physical capital.
A sample of 9.3 grams of NaOH is dissolved into 555 mL of aqueous 0.250 M NaOH (assume no volume change). This solution is then poured into 2.25 gallons of wate
Tres veces un número,aumentado cinco veces
What is meant by authorization? The decision to allow or deny a subject access to an object. The ability of a subject and an object to interact. The user, netwo
2(x −2)+5x Solve the equation
One of the world's largest machine jackpots in Nevada is called Megabucks. Why is this name appropriate?​
Multiply How DO I do this...??? (X+√6)(x-√6)(x+2/3)(x-2/3)
Which completes the work correctly? (x – 3)2 + (y – 2)2 = 42, so the center is (3, 2). (x + 3)2 + (y + 2)2 = 42, so the center is (3, 2). (x – 3)2 + (y – 2)2 =
Why did loyalists oppose independence from Britain?