jazzjatain jazzjatain
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

4 avocados cost $0.76 At this rate, how much do 9 avocados cost?

Respuesta :

mirajbow84 mirajbow84
  • 01-12-2020

Answer:

9 avocados cost $1.71

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Most of the Amazon rainforest is located in which country?​
Find the length of the hypotenuse of a right triangle if both legs measure 14√6 inches.
What reactants form a combustion reaction?
¿Con que herencia nacemos los hombres y de que se trata?
5.As soon as it ( stop) raining , the workers (go) on with their work.​
please help Mofor and Shanice are selling fruit for a school fundraiser. Customers can buy small boxes of oranges and large boxes of oranges. Mofor sold 12 smal
How did the slaves' treatment by Europeans compare to their treatment by other Africans?
Where would you go to get information for your business plan?
why the answer is B?​
Determine the slope of the line that passes through the following coordinates: (2,-1) and (3, 1)