ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

list the six enternal parts or peripherals of a computer system and identify which are output and which are input devices?
If five slices of pizza cost $5.50, how much do two slices cost? Ten slices? Half a slice ?
16.   The main reason self-confidence is important in human relations is because
A car travels at 65 miles per hour. Going through construction, it travels at 3/5 this speed. Write this fraction as a decimal and find the speed
What is the connection between 2.3 times 6.9 and 6.9 divided by 2.3.
How did geography influence the way the Incas ruled the empire?
what are three physical properties of aluminum foil
Solve proportions 13/25 = p/100
how to solve 0.01x+0.07y=0.22 and 0.03x-0.05y=0.14 by substitution
Write the name of a shape that has no sides and no vertices