DanielleASolomon
DanielleASolomon DanielleASolomon
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

I need help! I don't understand ​

I need help I dont understand class=

Respuesta :

kelala21
kelala21 kelala21
  • 03-12-2020
Answer:1. $5.53 2. 7.50Step-by-step explanation:You divide the numbers to get the price for one unit (one inch of necklace) 82.99/15 & 112.59/15 and round ...
Answer Link

Otras preguntas

In which process are original tissues of the organism can be preserved
Michael drove 303 miles using 15 gallons of gas. At this rate, how many miles would he drive using 16 gallons of gas?
"interest payments are payments made – current owners of –. because these payments are determined by the level of government – and therefore are – adjustable, t
How did the entertainment industry contribute to the war effort during ww2 apex?
how did farming make civilization possible in Americas
The direct strategy should be used to communicate negative news when ________.
Which of these was the first example of a written agreement for colonial self-government in the british colonies in north america? a.fundamental orders of conne
the third westward surge of settlement reached theAppalachian mountainsRocky mountainsMississippi riverpacific ocean
Which of these is the major difference between asexual and sexual reproduction in sea stars?
Two common ways to arrange ideas in chronological order are a sequence chart and a time piece. true or false