shivampat512 shivampat512
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

11. $1.44 for 12 pencils

Respuesta :

Luz66
Luz66 Luz66
  • 03-12-2020

Answer:12 cents per pencil

Step-by-step explanation:

1.44/12

Answer Link
gtsratttttt gtsratttttt
  • 03-12-2020
12 cents each
Djdjdjdkdkdkd
Answer Link

Otras preguntas

Which revisions should Iggy make to best improve the readability for his audience (tenth grade classmates and his teacher)?
define double fertilisation in breif with example ??​
How hawk and chicken game helps you physically fit
3. Given the reaction: C3Hs +5 3 CO2 + 4H2O What is the total nuunber of moles of O2 required to produce 1.5 moles of CO2? A) 1.5 B) 2.5 C) 3.0 D) 5.0
Genesis wants to ride her bicycle 31 miles this week. She has already ridden 7 miles. If she rides for 4 more days, write and solve an equation which can be use
A car travels at a speed of 0.915 miles per minute. Write the speed in expanded form.
i need help im really confused with this if your explanation is good then ill give brainiest and 5 stars
A car travels at a speed of 0.915 miles per minute. Write the speed in expanded form.
divide x3+ 5x2 +2x-8 by x+2​
////////////////////////////////