powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please show work
26 lbs of onion cost $127.40. How much would 18 lbs cost\

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 03-12-2020
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Answer Link

Otras preguntas

a) What is the definition of the square root of a number k? b) what is the definition of the cube root of a number k? c) what is the definition of the n^th root
These proteins identify and lock on to an antigen (pathogen) and then tell other parts of the body to destroy the germ and it is not DA. T Cells B. PhagocytesC.
Check ALL that pairs with positively inotropic: increase decrease heart rate contractile force epinephrine acetylcholine atropine sympathomimetic parasympathomi
Navigation is the art of measuring distances in order to be able to __________.
help me with this algebra equation
what is the equation of the line that passes through the point (3,6) and has a slope of -1/3 ASAP PLS
Pls help asap!!!!!!!!10 mins left pls help
Increased Flexibility is NOT a physical sign of aging. O True O False
Giving Brainyest to the person with the correct answer
FIND THE EXACT AREA PLEASE HELP ILL GIVE BRAINLIESTTTT