JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

Which is an example of a force being used to overcome gravity? A. a wagon rolling downhill B. a leaf falling to the ground C. a student sitting on a swing D. a
What did President Franklin Roosevelt call December 8, 1941? Why?
In Marker Analysis, how are STRs related to alleles? Be sure to define each term (STR and allele) and explain how the two result in different band patterns whe
Despite the best efforts of scientists to create an all-encompassing system of names for relationships between organisms, some still fall in a grey area. Some s
The expression for the nth term in a sequence is 6n-3. Write the first 4 terms.
some questions to ask to find history of our village​
GIVING BRAINIEST!!!!!!!!!!
Sara is mong a call. One of the finie piece she is using is 1 inches 3 inches. She will need 20 of the pieces. How many fear of fabric will she need fispatam
How do I say I plan to visit In French
I need help I just got this today no clue how to do it it’s due tomorrow btw