rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

what atom is 10ne20​
Which polynomial function has a leading coefficient of 1, roots –2 and 7 with multiplicity 1, and root 5 with multiplicity 2? f(x) = 2(x + 7)(x + 5)(x – 2) f(x)
What is the answer. Also if you can give step by step explanation.
Please answer this question, 38 points and brainliest for you!
In which solution is AgCl most soluble?A. in a solution that is 0.20 M in CaCl2B. in a solution that is 0.20 M in AgNO3C. in a solution that is 0.20 M in KNO3
Water has a density of about 0.0361 pounds/cubic inch. You might know that wood floats on water. What can you conclude about the densities of objects that float
After reading these sentences the reader can most likely conclude that Sekhar feels
what is the molariry of a solution that contains 1.22 mol of hydrogen chloride if the total volume of the solution is 1,251 mL?
describe the three major groups of igneous rocks. what are ultramafic rocks?
What is the Best approximation for the perimeter of a Semi circle with a diameter of 64 m