davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

A team of runners is needed to run 1/4 mile relay race. If each runner must run 1/16 mile. How many runners will be needed?
Can you name the values of the given digits in the 3s in 330, how many times greater the first digit is than the second digit
Which number is greater than 7.23 and less than 7.55? 7.59;7.17;7.6;7.3
which is an example of how ecosystems on earth affect each other
Difference between scavenger and carnivore?
2g - 3 = 35??? help !?
Which is an effect of short-term exposure to stress?
To paraphrase a poem means to A. analyze the meter. B. summarize its theme. C. rewrite it in one's own words. D. determine the rhyme scheme.
Prehistory can be described as _____. what happened last year what happened millions of years ago the time prior to the use of written records
Sam has 128 marbles how many hundreds are in this number