electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1. The table shows the distances, in meters, that each player in a game tossed a ball, and the total number of earned points each player made for those tosses.
What is the y intercept of this equation? y=(a+1)(a+2) 3 -2 -1 2
Peter will roll a fair die a total of 90 times. What is a good prediction for the number of times that the number cube will land on a number greater than 2?
A theory of evolution that states that a species evolves in spurts of rapid change and then goes through periods of no change is known as _____. adaptive radiat
Please help! (Number 14)
Find the length of HI. Round to the nearest hundredth.
What happens when waves reach the shoreline?
Find the real and imaginary zeros of the polynomial function G(x)=2-8x
What is the purpose of a rearview mirror in a car? The mirror allows the light to be absorbed so the driver will not see any glare. The mirror allows the light
a spinner is divided into 1 to 12. what are the odds that it will land on one digit prime number.