shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

find the missing numbers 3,__,__,12__,__,21
To keep a promise of peace, Lenin signed the _____, ending Russia’s involvement in the Great War but giving up eastern Poland, Ukraine, Finland, and the Baltic
Why did the Soviet Union respond in the way that you identified in the previous question? A. It wanted nuclear technology to be available as a cheap source of e
You have a friend who lost 7 kg (about 15 pounds of fat on a regimen of strict diet and exercise. how did the fat leave his body? you
can anyone help me it is due tomorrow
what economic problems led to nigerias adoption of military rule in the 1980s
The supremacy clause of the constitution forbids:
How can you determine if a sequence is finite or infinite? A sequence that increases is infinite. A sequence with a last term is finite. A sequence that decr
A sermon read on friday prayers in the name of a ruling Muslim king is
how many times does 1050 go into 300